+48 663 319 199 biuro@har-met.pl

Frezowanie CNC

Precyzyjna obróbka CNC (CNC – Computerized Numerical Control) wykorzystywana jest przy produkcji wielu skomplikowanych kształtów. Proes komputerowej obróbki CNC jest dokładniejszy niż obróbka ręczna i cechuje się dużo większą powtarzalnością. Ze względu na swoją dokładność, wąskie tolerancje i powtarzalność, obróbka CNC znajduje zastosowanie w pracach wymagających dużej precyzji, jak również przy bardzo powtarzalnych zadaniach.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy służący do obróbki skrawaniem zarówno:

tworzyw sztucznych konstrukcyjnych, aluminium, mosiądzu, stali zwykłej,stali gatunkowej, stali kwasoodpornej, stali hartowanej.

Dzięki najnowszym cyfrowym obrabiarkom CNC oraz wykwalifikowanemu personelowi wspomaganemu przez zintegrowanym systemie CAD/CAM/CAE, jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane elementy z zachowaniem dużej dokładności oraz powtarzalności.

Realizujemy duże serie oraz pojedyncze zamówienia, które wykonujemy na podstawie rysunków technicznych lub w oparciu o wzorce, czy też tworzymy i projektujemy detale (dokumentacja płaska 2d, dokumentacja trójwymiarowa 3d), części, maszyny na podstawie przedstawionych Nam wytycznych. Podejmujemy się również usług projektowych w tym sporządzania obliczeń i modeli 3D różnych elementów budowy maszyn.

Ważnym zakresem Naszej działalności jest obróbka skrawaniem nazywana CNC.
Posiadamy w swoim parku maszyn centra obróbcze umożliwiające Nam frezowanie trochoidalne  z wykorzystaniem czwartej osi. We frezowaniu trochoidalnym stosowane są nowe systemy oprogramowania CAM i cykle sterowania. Umożliwiają one utrzymanie stałego kąta opasania i stałej średniej grubości wióra. W ten sposób zapewniony zostaje optymalny i wydajny proces obróbki. Ten rodzaj frezowania nadaje się szczególnie do obróbki głębokich rowków lub kieszeni.

Proces wytwarzania elementów wykonywanych na frezarce zaczynamy od modelowania w programie CAD. Następnie zostaje utworzony, najlepszy z możliwych program wygenerowany za pomocą systemu CAM. Po przetransferowaniu programu do maszyny następuje obróbka CNC.  Pozwala Nam to z optymalizować proces poprzez skrócenie czasu obróbki i zwiększenie trwałości narzędzi, a co za tym idzie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyją cenę zachowując najwyższą możliwą jakość obróbki, która zapewnia jednocześnie dużą precyzję, jeśli chodzi o dokładność wymiarową.

Zakres możliwości obróbki:

  • oś X – 750mm,
  • oś Y -450mm,
  • oś Z- 750mm,

Realizujemy zarówno produkcję jednostkową – prototypową, po przez produkcję mało i średnio seryjną, aż po produkcję masową, na co pozwla nam Nasz aktualnie posiadany park maszynowy.  

Podczas wykonywania indywidualnych, precyzyjnych projektów szczególnym atutem są umiejętności i doświadczenie pracowników, potrafiących skutecznie i sprawnie wykorzystać możliwości nowoczesnych frezarek CNC. Jesteśmy zgranym zespołem techników i inżynierów gotowych podjąć się najtrudniejszych zadań. Naszym klientom oferujemy najlepsze rozwiązania oraz wysoką jakość usług z wykorzystaniem najnowszych technologii. Gwarantujemy wyjątkową dokładność i powtarzalność nawet przy wykonywaniu elementów i części o bardzo złożonych kształtach – tym bardziej, że do realizacji usług z zakresu frezowania CNC zakład wykorzystuje nowoczesne maszyny marki Haas, Fadal i Hermle.

Nasz rozbudowany park maszynowy jest w stanie zrealizować dosłownie każdy projekt zakładający frezowanie materiałów. Zachęcamy do bliższego zapoznania się temu, co mamy do zaoferowania w zakresie obróbki mechanicznej.

Wytworzone przez nas detale możemy pokryć różnego rodzaju powłokami, lakierami oraz pokryciami galwanicznymi.Podejmujemy się również usług projektowych w tym sporządzania obliczeń i modeli 3D różnych elementów mechanicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej??
ZADZWOŃ: tel.kom.: +48 663 319 199 lub  NAPISZ: biuro@har-met.pl