Industry 4.0
Czwarta rewolucja przemysłowa
Przemysłem 4.0 – czyli czwartą rewolucją przemysłową, nazywamy synonim inteligentnej produkcji. Jest to cyfrowa transformacja w dziedzinie produkcji przemysłowej, dzięki której przedsiębiorstwa podejmują decyzje w czasie rzeczywistym. Zwiększają zarówno produktywność, elastyczność, jak i zwinność w działaniu. Jest to ogólna koncepcja odnosząca się do pojęcia rewolucji przemysłowej w związku ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji, przetwarzania danych oraz technik wytwórczych. Czwarta rewolucja przemysłowa to transformacja cyfrowa, która stopniowo zmienia metody produkcji, wpływa na jej wielkość i jakość. Umożliwia też dokładne dopasowanie wytwarzanych produktów do oczekiwań klienta, przy zachowaniu niskich kosztów, wysokiej jakości i wydajności. To idea, która bardzo szybko zmienia struktury rynku i metody prowadzenia działalności gospodarczej.
Podstawowym elementem napędowym tej koncepcji jest transformacja cyfrowa, która jest jednym z głównych trendów charakteryzujących przemiany zachodzące we współczesnych przedsiębiorstwach. Polega ona na wprowadzaniu i efektywnym wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań opartych na technologiach cyfrowych. Dzięki nim w przedsiębiorstwach wprowadzane są pionierskie modele biznesowe, nowatorskie produkty i usługi, a także nowe metody obsługi klientów. To proces kompleksowy i zintegrowany, który wprowadza zmiany w każdej dziedzinie funkcjonowania firmy, zaczynając od sposobu pracy pracowników, przez funkcjonowanie procesów, po analizowanie i wykorzystywanie zebranych danych.
W Naszym zakładzie stosujemy tą innowacyjną technikę transformacji w codziennym życiu. Większość procesów produkcyjnych, została zautomatyzowna, obrabiarki zostały zmodernizowane, a do pracy wykorzystujemy nanowsze z możliwych rozwiązań technologicznych.
Stale dążymy do rozwoju i wprowadzania nowych technologii. Wszystko to ma na celu stworzenie miejsca, które umożliwia ludziom maksymalnie i efektywnie wykorzystać potencjał maszyn, danych oraz zasobów. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo ludzi i systemów, zwiększyć efektywność biznesu, zmniejszyć przestoje w pracy, ograniczyć koszty, poprawić wykorzystanie zasobów oraz w efekcie, zmniejszyć negatywne oddziaływanie przemysłu na środowisko.