+48 663 319 199 biuro@har-met.pl

Historia firmy

Początki

Zakład Wyrobów Metalowych HAR-MET swoją działalność rozpoczął w 1988 roku od produkcji prostych elementów z drutu. Szybko jednak się okazało, iż zapotrzebowanie na usługi precyzyjnej obróbki metalu są dość spore, a co z tym idzie nastąpił rozwoj firmy po przez zakup obrabiarek. Początkowo obabiarki były manualne, gdyż na początku lat 90 technologia CNC w Naszym kraju była zupełną abstrakcją. Tak to po kolei wyposażaliśmy Nasz zakłąd w tokarki narzędziowe oraz frezarki narzędziowe, które to wymagały zatrudnienia pierwszych pracowników – operatorów tych maszyn. Pierwsi pracownicy w Naszym zakłądzie pojawili się już na początku lat 90, a zakład zaczął rozwijąć swój park maszynowy zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Jako iż w połowie lat 90 było duże zapotrzebowanie na produkcję śrub i elementów złącznych w zakładzie pojawiły się pierwsze walcarki do gwintów: UPW 12 i WG80, na których to można było wykonywać szybko, dokładne, powtarzalne gwinty o podwyższonej wytrzymałości. Z koleji duże zapotrzebowanie na drobne elementy wiązało się z pojawniem pierwszych automatów tokarskich, początkowo krzywkowych. Później okazało się iż pozwoliło to Nasm rozwinąć produkcję własnych komponentów produktów, które to w Naszej ofercie są do dnia dzisiejszego. Od roku 1991 w Naszej ofercie pojawiły się pierwsze produktu, przygotowane bezpośrednio do sprzedaży: pakery iniekcyjne, służące do oszuszania budynków.

 Produkcja pakerów iniekcyjnych – iniektorów

Rozwój tej gałęzi Nasze firmy – produkcji pakerów iniekcyjnych poświęciliśmy ponad 10 lat. Ciągłe udoskonalanie procesów produkcji, wprowadzanie nowych modeli i sprostanie coraz to wyższym oczekiwaniom klientów ozwoliło Nam osiągnąć pozycję lidera na rynku krajowym i uzyskać znaczącą pozycję na rysnkach eurpejskich. Aktualnie prowadzimy dalszą ekspansję oferowanych przez Nas gotowych produktów, a po ich pełaną ofertę zapraszamy na stronę: www.pakery-iniekcyjne.pl

Aktualnie w swoim parku maszynowym posiadamy w ciągłym użytku 17 wysokowydajnch automatów tokarskich, na których to prowadzimy produkcję pakerów iniekcyjnych i stanowią one osobną gałąź prowadzenia Naszej działalności.

Zapraszamy do zapoznania się Naszą ofertą 🙂

Rzowój i nowe technologie w firmie

Koniec lat 90 i początek 21-wieku to dalszy rozwój przedsiębiorstwa, rozbudowa hali produkcyjnej, wymiana sprzętu na nowocześniejsze technologię, rekrutacja nowych pracowników oraz wprowadzanie nowych produktów na rynek. Z początekiem lat 2000 posiadaliśmy już 4 walcarki do gwintów. Rynek wymusił na Nas otwarcie własnej narzędziowni, gdyż większość firm kooperacyjnych, nie była w stanie sprostać wysokim wymaganiom w stosunku do narzędzi, wykrojników itp. urządzeń niezbędnych do produkcji komponentów do pakerów iniekcyjnych.
Aktualnie, jest to osobny dział w Naszej firmie zajmujący się projektowaniem i realizacją kompleksowej obsługi zleceń w myśl zasady, od projektu po realizację.

Końcówka pierwszej dekady 21-wieku to rozwój zarówno komputerowo sterowanych obrabiarek w Naszym parku maszyn jak i otwarcie działu szlifierni, w którym to do Pańswa dyspozycji są szlifierki do płaszczyzn, szlifierki do szlifowanie wałków w kłach, szlifierki narzędziowe do ostrzenia narzędzi-frezów itp., jak i szlifierki bezkłowe, tzw. centrolesy.

Jak wcześniej wspomnieliśmy w firmie pojawiły się również obabiarki sterowane komputerowo – CNC. Zakup pierwszej tokarki CNC i jednocześnie wprowadzenie zarządzania procesami produkcji pozwolił nam na szybką modernizację parku maszynowego, wymieniając część sprzetu na nowe technologie. Aktualnie posiadamy zarówno centra obróbcze CNC, tokarki CNC jak i automaty tokarskie CNC, które pozwalają Nam realizować dla Państwa szeroki zakres robót, skomplikowanych detali.

Aktualnie korzystamy z systemów zarządzania jakością zgodny z ISO 9001:2015, a Nasze obrabiarki programowane są przez nowoczesne oprogramowanie wspomagające produkcję.

 

 

Rozbudowany park maszynowy pozwala Nam obrabiać we wszystkich gatunkach stali zarówno zwykłych, kwasoodpornych, hartowanych jak i metalach kolorowych oraz tworzyw sztucznych. Staramy się zawsze zachowywać jak najwyższą jakość. Dokładamy również wszelkich starań, aby wykorzystywany przez nas materiał był najwyższej klasy. Naszym Klientom służymy zarówno fachowym doradztwem technicznym, jak i praktycznymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na wszelakie pomysły-realizujemy również nietypowe zamówienia. Od ponad 30 lat dzięki bogatemu, stale modernizowanemu parkowi maszynowemu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych przez Nas usług, krótkie terminy realizacji oraz zawsze konkurencyjne ceny.

Swoje realizację opieramy bazując na zintegrowanym systemie CAD/CAM/CAE. Dorabiamy części na życzenie klienta, według rysunków, powierzonych wzorów czy też tworzymy i projektujemy detale (dokumentacja płaska 2d, dokumentacja trójwymiarowa 3d), części, maszyny na podstawie przedstawionych Nam wytycznych. Podejmujemy się również usług projektowych w tym sporządzania obliczeń i modeli 3D różnych elementów budowy maszyn.

Świadczy usługi dla kontrahentów w całej Europie, dostarczając im produkty spełniające nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Realizując zlecenia, gwarantujemy precyzję, jakość, doświadczenie i profesjonalizm, zaś wdrożony w 2015 roku system zarządzania jakością oparty na ISO 9001:2015 sprawia, iż jesteśmy rzetelnym partnerem biznesowym, wywiązującym się z określonych terminów, jednocześnie oferując korzystne warunki ich realizacji. Nie boimy się realizować śmiałych i niestandardowych pomysłów, wierzymy, że to właśnie one dają firmie przewagę i stanowią o jej dzisiejszej pozycji.